Реєстрація потужностей

Реєстрація потужностей (реєстрація потужного). З опублікуванням в Офіційному віснику України (№ 26) від 08.04.2016, Наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку і надання інформації з нього зацікавленим суб'єктам", зареєстрованого в Мін'юсті 12 березня 2016 під № 382/28512, розпочато процес державної реєстрації потужностей.
Так як, відповідно до статті 25 Закону України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» (далі - Закон), оператор ринку харчових продуктів, здійснює діяльність не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, відповідно до цього Закону, зобов'язаний подати до територіального органу (Регіональне Управління Держпродспожівслужби) заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва і (або) обігу харчових продуктів.
Таким чином, реєструвати потужність необхідно операторам ринку, які здійснюють діяльність, пов'язану з розфасовкою, переробкою, первинним виробництвом (або: транспортуванням, зберіганням, продажем) харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму зберігання не вище 10 ° C, залишаючись придатними для споживання людиною.

 Також, обов’язок реєстрації потужності, поширюється на:

  • заклади громадського харчування, такі як, бари, кафе, суші-бари, ресторани і т.д .;
  • виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та / або перероблені продукти тваринного походження (замариновані, засолені, пастеризовані, бланшірованние і ін. напівфабрикати);
  • установи роздрібної торгівлі продуктами харчування та / або напівфабрикатами.

Реєстрація потужностей

 У той же час, оператори ринку, які здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом та / або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, повинні бути внесені до реєстру експлуатаційних дозволів, з проведенням ветеринарного контролю (ч.1. Ст. 23 Закону).

Вартість послуги супроводу реєстрації від 7000,00 грн.

Рекомендація

Якщо основним видом діяльності вашої підприємницької діяльності є надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, не підпадає під дію Закону, щодо обов'язкової реєстрації потужностей, то відповідно здійснювати державну реєстрацію потужностей - не потрібно.

При цьому, варто зазначити, що в разі якщо в Єдиному державному реєстрі за КВЕД-ам ваш суб'єкт підприємницької діяльності може здійснювати «роздрібну торгівлю товарами ...», що підпадають під категорію операторів ринку, зобов'язаний подати заяву про державну реєстрацію потужності,

або якщо ці КВЕД-і є не обов'язковими для вашої підприємницької діяльності, то їх слід виключити з вашого підприємства з реєстру статистики, щоб уникнути в подальшому можливих питань з боку державних контролюючих органів.

Застереження

За роботу без державної реєстрації операторам ринку харчових продуктів передбачена адміністративна відповідальність, згідно ч.1 п.2 ст.64 Закону, виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону, тягне накладення штрафу на:
- юридичні особи - в розмірі від двадцяти трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- на фізичні особи-підприємці (ФОП) - в розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ми зацікавлені в процвітанні наших клієнтів, тому ми дійсно робимо для Вас роботу як для себе, тільки довгострокове співробітництво відкриває весь потенціал для обох компаній. Також робимо реєстрацію потужностей і висновок СЕС